^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkole 17

UM Tarnobrzeg

Strona urzędu miasta Tarnobrzeg

Przyjaciele Przedszkola

Nasze Osiągnięcia

 

Logowanie

Sześciolatki-żabki

INFORMACJA

 Drodzy Rodzice!

W związku z obecną sytuacją wywołaną wirusem zostaje utworzona na fb Grupa "ŻABKI" na której będą umieszczane materiały dydaktyczne oraz propozycje zabaw dla dzieci do nauki zdalnej. Poprzez taką formę będziemy się z Państwem komunikować przez najbliższy czas.

Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej naszego przedszkola, grupowego fb oraz portalu Innowacyjny Tarnobrzeg.

Pozdrawiamy - Wojtyło Anna, Bednarska Edyta

https://www.facebook.com/groups/2812287172196618/

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U SÓWEK

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia...”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości  dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola z okazji ich święta, żeby podziękować im za dobro  i wyrazić swoją miłość. Grupa 5-latków gościła swoje Babcie i Dziadków 25.01.2019r.,przedstawiając program artystyczny. Dzieci wyrecytowały wiele pięknych wierszy, zaśpiewały piosenki i zaprezentowały układ taneczny, co zostało nagrodzone dużymi brawami. Na koniec podarowały swoim Gościom własnoręcznie wykonane upominki.To było  miłe spotkanie, pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.             
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie.

                                                             Opracowała i wprowadziła: Edyta Bednarska

WARSZTATY KULINARNE Z MAŁYM MISIEM

W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury'' tym razem bawiliśmy się w gotowanie, odwiedziliśmy przedszkolną kuchnię oraz poznawaliśmy nowy rodzaj książki – książkę kulinarną. W realizacji tego zadania pomogli nam nasi przyjaciele Najpierw razem z Panią Anią i Panią Edytką piekliśmy świąteczne pierniczki. Potem z Panem Piotrem z restauracji ,,Gustum’’ w Tarnobrzegu robiliśmy ,,misiowe pancakes’’. Kolejnego dnia odwiedziła nas Pani Monika, która na co dzień piecze torty i razem z nią dekorowaliśmy nasze arcydzieła. Oczywiście nie mogło zabraknąć zwiedzania przedszkolnej kuchni, gdzie zajrzeliśmy w każdy, najmniejszy kąt i odwiedzin naszej szefowej kuchni Pani Beatki u nas w sali  Na koniec tygodnia samodzielnie zrobiliśmy kanapki na śniadanie i przygotowaliśmy przy pomocy Rodziców własną książkę kucharską z naszymi ulubionymi potrawami. Radości było co nie miara, zobaczcie sami  Dziękujemy Pani Monice Obara i Panu Piotrowi Łępa za przygotowanie warsztatów dla naszych przedszkolaków.

Opracowała i wprowadziła: Wojtyło Anna

ZAJĘCIA OTWARTE

 Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. W dniu 13 grudnia 2018r. w grupie 5 - latków zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. Wszyscy wysłuchali opowiadania A. Galicy pt. „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?” i obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce”. Nie zabrakło również zabaw, które pozwoliły nam lepiej się poznać. Na koniec wykonano wspólną pracę plastyczną - ogromną choinkę, którą udekorowano łańcuchem z kolorowych serduszek i powieszono w szatni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom, a także babciom i dziadkom.

Opracowała i wprowadziła: Edyta Bednarska


SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ

11 grudnia 2018r. dzieci 5-letnie odwiedziła farmaceutka pani Sylwia K., mama Kuby. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom o pracy w aptece, zaprezentowała też  przybory i produkty  potrzebne do zrobienia tabletek, maści i syropu. Dzieci zobaczyły jak, wygląda i do czego służy recepta.  Podkreślono fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli się jest chorym i tylko pod opieką osób dorosłych. Spotkanie było także doskonałą okazją, żeby zaprezentować wiersz pt. „Awantura w aptece”. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki i lizaki. W ramach podziękowania podarowały miłemu gościowi słodki upominek.
Serdecznie dziękujemy mamie Kuby za spotkanie.

  Opracowała i wprowadziła: Edyta Bednarska

 

Copyright © 2013. Przedszkole Nr 17 w Tarnobrzegu Rights Reserved.