^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkole 17

UM Tarnobrzeg

Strona urzędu miasta Tarnobrzeg

Przyjaciele Przedszkola

Nasze Osiągnięcia

 

Logowanie

Jeżyki

Dzień Babci i Dziadka u Jeżyków

"Babcia" i "Dziadek" to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i z tym co dobre. Dlatego też, dzieci z grupy "Jeżyków", aby podziękować za miłość okazywaną każdego dnia, 21.01.2019 r. gościły swoje babcie oraz dziadków w naszym przedszkolu na uroczystości  z okazji ich święta. Przedszkolaki z samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń pięknie zaprezentowały piosenki i wiersze.

 Opr: A.P

Wst: L.Cz

 

 

 

  

 

Zabawy ruchowe w wykonaniu "Jeżyków"

Jak co piątek, nasze "Jeżyki" bardzo aktywnie spędzają czas w przedszkolu. Na dzisiejszych zajęciach dzieci ćwiczyły z użyciem szarf i woreczków gimnastycznych. Przedszkolaki poznały zasady współdziałania w drużynie, rozwijały swoją sprawność ruchową w tym : szybkość, skoczność oraz wytrzymałość. Z dużą dawką humoru i energii uczestniczyły w zajęciach i z ogromną ochotą czekają na kolejne. 

Opr: L.Cz

Wst.:L.Cz

  

 

" Łańcuch choinkowy"

19 grudnia 2018 r na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały kolorowe łańcuchy choinkowe. Do wykonania pracy potrzebne były: klej, paski kolorowego papieru i dobry humor ;). "Jeżyki" doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, czego efektem były długie a niektóre bardzo długie łańcuchy choinkowe. 

Opr:L.Cz

Wpr:L.Cz

  

 

 

Wizyta Pani Bibliotekarki

07.01.2019 r. grupę "Jeżyków" odwiedziła pani Ala, bibliotekarka z pobliskiej Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu z osiedla Serbinów. Pani Ala przyniosła ze sobą książeczkę i przeczytała dzieciom bajkę pt."Bałwanek". Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały bajki, odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki oraz wyraziły ogromną chęć na ponowne spotkanie z panią Alą jednak tym razem w bibliotece. 

Opr: L.Cz

Wpr: L.Cz

 

   

 

"JEŻYKI" podczas zabaw dowolnych

Podczas zabawy dziecko zdobywa umiejętności, sprawności i doświadczenia. Wzbogaca zasób wiedzy o otoczeniu, poszerza je. Zabawa wpływa też na rozwój wyobraźni przestrzennej- dziecko uczy się oceniać kształty, odległości, kierunki oraz rozmieszczenie przedmiotów w przestrzeni. Rozwija się myślenie przyczynowo- skutkowe, rozwija się motoryka dziecka, ma tu też miejsce emocjonalna ekspresja dziecka- następuje okazja do wyładowania nagromadzonych emocji. Biorąc pod uwagę rolę zabawy swobodnej w życiu każdego dziecka wyróżnia następujące zabawy dowolne: konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, manipulacyjne oraz twórcze.

Opr: L.Cz

Wprowadziła: L.Cz

 

  

 

Copyright © 2013. Przedszkole Nr 17 w Tarnobrzegu Rights Reserved.