Pięciolatki-sówki

Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Wiosna w ogrodzie"

Troje dzieci z naszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Wiosna w ogrodzie" organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 40 w Sosnowcu. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia budzącej się do życia wiośnie w ogrodzie lub w parku. Celem konkursu było rozpowszechnienie fotografii jako dziedziny sztuki, uwrażliwienie dzieci na piękno wiosennej przyrody, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej dziecka, promowanie aktywności twórczej dzieci.

Rodzice czytają dzieciom i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej

27.03.2019 r. do naszego przedszkola przybyli uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu. Uczniowie pod opieką p.Ani odwiedzili naszą grupę a wszystko dlatego, że chcieli przeczytać naszym podopiecznym kilka wierszy i bajek. Pani Ania jest zarówno nauczycielem w Szkole Podstawowej jak również mamą naszego przedszkolaka - Michałka K. Uczniowie w swoich mundurkach, z przygotowanymi wierszami zaprezentowały swoje zdolności z zakresu czytania. Wśród wierszy znalazły się: "Okulary", "Kaczka dziwaczka", "Na straganie" oraz "Paweł i Gaweł". Ponadto p. Ania przeczytała dzieciom bajkę pt. "Śpiąca Królewna". Dużą niespodzianką okazał się występ wokalny uczniów przy grze na gitarze. Uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. "Jagódki" a pani Ania bardzo ładnie przygrywała na gitarze. Ponadto nasze 4- latki otrzymały wiele upominków wśród nich: zagadki, balony, gwizdki, zakładki do książek oraz cukierki, mandarynki i ciasteczka. To było bardzo miłe spotkanie i liczymy na dalszą współpracę z panią Anią i uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Rodzice czytają dzieciom

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszą grupę odwiedziła mama Nadii a mianowicie p.Joanna Rz. Bardzo serdecznie dziękuje Pani Asi za przybycie i czekamy na kolejnych Rodziców :).

Wst: L.Cz

" O tym jak szpak budował swoje gniazdo"

18.03.2019 r. grupę "Jeżyków" odwiedziła p.Krystyna Śmigała, nauczycielka z naszego przedszkola. Pani Krysia obserwowała naszą grupę i aktywność dzieci na zajęciach. Tego dnia, prowadzone były zajęcia z aktywności językowej i przyrodniczej. Dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez p.Lidkę pt. "O tym jak szpak budował swoje gniazdo", następnie starały się ustalić kolejność wydarzeń. Z kolei wydłużały fazę wdechu i wydechu poprzez ćwiczenia oddechowe przy użyciu piórek, uczestniczyły w zabawie ruchowej przy muzyce "Ptaki do gniazd", dowiedziały się również jakie ptaki przylatują na wiosnę do naszego kraju oraz jakie typy gniazd wyróżniamy. Na koniec dzieci otrzymały karty pracy, gdzie ich zadaniem było odnalezienie drogi ptaka do jego gniazda.

Grzechotki

14.03.2019 r. dzieci z naszej grupy wykonały na zajęciach grzechotki. Instrumenty te zostały zrobione z plastikowych butelek oraz kamyków, ryżu i kaszy manny.Czterolatki zostały podzielone na 3 grupy, gdzie każda grupa pracowała nad swoimi grzechotkami. Jak się okazało, uzupełnianie butelek nie było takie łatwe. Dzięki takim zajęciom dzieci ćwiczą koncentrację, skupiają uwagę oraz usprawniają małą motorykę.

Opr:L.Cz