Biedronki

Zapachniało wiosną

Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.

Zima się  nam znudziła i postanowiliśmy zaprosić wiosnę, zakładając hodowlę roślin. „Biedroneczki” z zapałem przystąpiły do sadzenia  cebuli, wysiały rzeżuchę i owies. Następnie przesadziły do doniczek szczypiorek, pietruszkę  i bazylię. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona  i zioła umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody. Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą. Nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha i szczypiorek już urosną na tyle, aby je zjeść na śniadanie.

Mali przyrodnicy

Nasi mali obserwatorzy przyrody  gościli panią Anetkę Motyka z Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 ,,Tarnobrzeska Dolina Wisły’’  która, prowadziła warsztaty przyrodnicze. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki poznały zwierzątka i owady zamieszkujące łąkę. Rozpoznawały również kwiaty oraz obserwowały materiał badawczy przez lupki. Na koniec wszyscy obejrzeli piękne ilustracje owadów i wysłuchali bajki przyrodniczej o kuropatwach. Była to świetna okazja do poszerzenia wiadomości na temat życia i zwyczajów zwierząt i owadów żyjących na łące.  Dziękujemy serdecznie pani Anetce   z RCPON 2000 za bardzo miłe spotkanie.

Wesołe zabawy

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci przedszkole

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

Kochanej Babci i Dziadziusiowi

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był obchodzony  w przedszkolu 23 stycznia  "Dzień Babci i Dziadzia". Mimo niskiej temperatury  był to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i  zadowolenie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a "Biedroneczki" odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Kochani!

Z okazji Dnia Babci i Dziadzia
życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie
i pragniemy Wam podziękować
za Wasz trud i ciężką pracę.