Czterolatki-jeżyki

Grzybki

„Jesienne dary lasu”

Mamy jesień, a więc sezon grzybowy. W związku z tym „Jeżyki” wykonały jesienną pracę plastyczno- techniczną z grzybkami. Zanim jednak zabraliśmy się za tworzenie wybraliśmy się na spacer po osiedlu. Obserwowaliśmy przyrodę, pooddychaliśmy świeżym powietrzem i zebraliśmy trochę żołędzi, kasztanów i gałązek z których powstała piękna makieta lasu. Ale jesteśmy zdolni.

Opracowała: Monika Bednarz

Dary jesieni

„Zbieramy  plony z naszego przedszkolnego ogródeczka”

Grupa 4- latków  aktywnie uczestniczyła w obserwacji wzrostu warzyw  i ziół  w przedszkolnym ogródeczku. Często z paniami podlewały, spulchniały ziemię  by  we  wrześniu samodzielnie zrywać dojrzałe już plony– pomidorki, ziemniaczki, cukinię, paprykę, cebulkę i seler.  Przedszkolaki bardzo cieszyły się z zebranych darów jesieni, które  przekazały paniom kucharkom na przepyszny obiadek z własnych warzyw.

Opracowała: Monika Bednarz

To my  jeżyki już czterolatki. Witamy w nowym roku szkolnym 2019/20

i zapraszamy do śledzenia naszej stronki.

Znalezione obrazy dla zapytania jeż rysunek kolorowy

Pyszne warzywa i owoce

NA ZDROWIE!

Koleżanko i kolego chcę zachęcić Cię do tego,

abyś zdrowo się odżywiał, jadł owoce i warzywa.

Chyba wszyscy już to wiecie, że najlepsze są na świecie witaminy, minerały

byś był zdrowy przez rok cały./A Kwaśnik/

Mali patrioci

Miesiąc maj dostarcza nam wiele okazji do kształtowania u najmłodszych szacunku do ojczystego kraju. Podczas zajęć  „Maluszki” poznawały symbole narodowe- godło, flagę i hymn. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny pt. „Polak mały”, który w ciekawy i dostosowany dla dzieci sposób opowiedział o naszych symbolach narodowych.   Przez  takie działania uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy i  uczymy  je  bycia Polakiem i miłości do kraju .