Czterolatki-jeżyki

Mali patrioci

Miesiąc maj dostarcza nam wiele okazji do kształtowania u najmłodszych szacunku do ojczystego kraju. Podczas zajęć  „Maluszki” poznawały symbole narodowe- godło, flagę i hymn. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny pt. „Polak mały”, który w ciekawy i dostosowany dla dzieci sposób opowiedział o naszych symbolach narodowych.   Przez  takie działania uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy i  uczymy  je  bycia Polakiem i miłości do kraju .

Zapachniało wiosną

Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.

Zima się  nam znudziła i postanowiliśmy zaprosić wiosnę, zakładając hodowlę roślin. „Biedroneczki” z zapałem przystąpiły do sadzenia  cebuli, wysiały rzeżuchę i owies. Następnie przesadziły do doniczek szczypiorek, pietruszkę  i bazylię. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona  i zioła umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody. Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą. Nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha i szczypiorek już urosną na tyle, aby je zjeść na śniadanie.

Wesołe zabawy

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci przedszkole

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!