^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkole 17

UM Tarnobrzeg

Strona urzędu miasta Tarnobrzeg

Przyjaciele Przedszkola

Nasze Osiągnięcia

 

Logowanie

Biedronki

Zapachniało wiosną

 

Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.

 

Zima się  nam znudziła i postanowiliśmy zaprosić wiosnę, zakładając hodowlę roślin. „Biedroneczki” z zapałem przystąpiły do sadzenia  cebuli, wysiały rzeżuchę i owies. Następnie przesadziły do doniczek szczypiorek, pietruszkę  i bazylię. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona  i zioła umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody. Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą. Nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha i szczypiorek już urosną na tyle, aby je zjeść na śniadanie.

Mali przyrodnicy

Nasi mali obserwatorzy przyrody  gościli panią Anetkę Motyka z Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 ,,Tarnobrzeska Dolina Wisły’’  która, prowadziła warsztaty przyrodnicze. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki poznały zwierzątka i owady zamieszkujące łąkę. Rozpoznawały również kwiaty oraz obserwowały materiał badawczy przez lupki. Na koniec wszyscy obejrzeli piękne ilustracje owadów i wysłuchali bajki przyrodniczej o kuropatwach. Była to świetna okazja do poszerzenia wiadomości na temat życia i zwyczajów zwierząt i owadów żyjących na łące.  Dziękujemy serdecznie pani Anetce   z RCPON 2000 za bardzo miłe spotkanie.

 

Wesołe zabawy

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci przedszkole

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu! 

Kochanej Babci i Dziadziusiowi

 

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był obchodzony  w przedszkolu 23 stycznia  "Dzień Babci i Dziadzia". Mimo niskiej temperatury  był to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i  zadowolenie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a "Biedroneczki" odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Kochani!

Z okazji Dnia Babci i Dziadzia
życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie
i pragniemy Wam podziękować
za Wasz trud i ciężką pracę.

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Nr 17 w Tarnobrzegu Rights Reserved.