"Wizyta w Warzywniaku"

Jesień, to bardzo kolorowa i obfitująca w różne dary pora roku. A gdzie można kupić świeże, zdrowe warzywa i owoce? Na targu, na straganie, w zieleniaku, albo w sklepie warzywniczym. Żeby się o tym przekonać 12 października dzieci z grupy ,,Jeżyki" wybrały się na wycieczkę do sklepu warzywniczego, gdzie bardzo miła Pani Natalka pokazała nam owoce i warzywa ładnie poukładane na sklepowej półce oraz w skrzynkach. Rozmawialiśmy o tym, co można zrobić ze świeżych owoców lub warzyw oraz o tym, które z nich najchętniej jemy i dlaczego?

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, owoc i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko i stoi Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i owoc

" Dzień Poczty Polskiej - grupa Jeżyki "

18 Października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Z tej okazji 4-latki uczestniczyły w zajęciach podczas których przedstawiony został im zawód listonosza, dzieci dowiedziały się również jaką drogę musi przebyć list bądź paczka aby trafić do odbiorcy, samodzielnie zaprojektowały pocztówkę, którą następnie można było wrzucić do skrzynki a na koniec zajęć wybraliśmy się na pocztę aby dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie pocztowym, a przy okazji utrwalaliśmy nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym ‎2 osoby, dziecko, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i ‎tekst „‎Poczta ه Polska POCZTA‎”‎‎

,,Dzień Poczty Polskiej - gr. Sówki''

Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie
jak trafiają listy do ludzi na całym świecie.
Nadawca pisze list i go adresuje,
do osoby, której wiadomość wysłać planuje.
Następnie znaczek przykleja na górze koperty w rogu prawym
i podąża z listem na pocztę krokiem żwawym.
Zostawia list w okienku u Pani Halinki,
albo wrzuca go do czerwonej skrzynki.
Na poczcie listy zostają posegregowane,
ponieważ na różne miejsca są zaadresowane.
List może być zwykły oraz polecony,
który przy odbiorze zostaje podpisem odbiorcy poręczony.
I tak o to ludzie wszystko w listach spisują,
a wysyłając je, na całym świecie ze sobą korespondują.
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją, w budynku i tekst „E POCZTA”

,,Wycieczka do warzywniaka - gr. SÓWKI''

15 października dzieci z grupy ,,Sówki” wybrały się do pobliskiego sklepu warzywnego ,,Kacper”. Wizyta związana była z tygodniowym tematem pracy „Jesień na działce”.
Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem sklepu i pracą ekspedientki. Pani sprzedawczyni pokazała przedszkolakom jakie dary z sadu i ogrodu można kupić w sklepie oraz jakie czynności wykonuje kupujący i sprzedawca. Pięciolatki prawidłowo nazywały
i wskazywały poszczególne warzywa i owoce i rozumieją znaczenie ich jedzenia dla zachowania zdrowia. Na zakończenie dzieci
zaprosiły Panią Natalię do pamiątkowego zdjęcia, podziękowały za spotkanie i niespodziankę - lizaki, po czym pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Pani Natalii, która przyjęła nas z dużą sympatią i serdecznością.
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, jedzenie i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, jedzenie i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, jedzenie i w budynku