"DZIEŃ LISTONOSZA"-GRUPA "JEŻYKI"

Przez ulice  długie, od samego rana idzie pan listonosz, torbę ma wypchaną.

Czy pogoda, czy dzień mglisty, pan listonosz nosi listy.

Stuku - Puku proszę wpuście listonosza.

Pan listonosz listy niesie, nie pomyli się w adresie.

W poniedziałek 19 października 2020r. dzieci z grupy „Jeżyki” obchodziły  Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci obejrzały film edukacyjny, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej. Nauczyły się poprawie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek.

"ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK"-GRUPA "JEŻYKI"

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z grupy „Jeżyki”. Celem obchodów  jest uświadomienie jak duże znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się z piosenką „Moda na czyste rączki”.

"ŚWIĘTO DRZEWA"-GRUPA "JEŻYKI"

Nasze ukochane
Drzewa,
w waszych liściach
ptaszek śpiewa.
Wasza zieleń da
powietrze
to dla wszystkich jest
najlepsze.

„Dziesiąty października to dzień, w którym obchodzimy Święta Drzewa.

W dniu 09 października 2020r. dzieci 4-letnie z grupy „Jeżyki” wraz ze swoimi paniami obchodziły „Święto Drzewa”. Jest to bardzo ważny element w edukacji ekologicznej.

Z tej okazji nauczycielki przygotowały dzieciom wiele niespodzianek. Obejrzały prezentację multimedialną na temat drzew, ich roli w przyrodzie i w życiu człowieka.

Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, konkursy sprawnościowe. Czterolatki wykonały pracę plastyczną obrazującą drzewo. Dzieci mogły w zabawowy sposób dowiedzieć się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały listu od Drzewa, który został odczytany przez panie nauczycielki oraz z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę, że zawsze będą dbały o wszystkie drzewa.

Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci we wspólnej nauce i zabawie.

Miejmy nadzieję, że edukacja ekologiczna od najmłodszych lat pozwoli wykształcić dobre nawyki w zakresie ochrony przyrody.

więcej na: https://pl-pl.facebook.com/pg/przedszkolenr17tbg/posts/?ref=page_internal

"DZIEŃ NAUCZYCIELA" -GRUPA "JEŻYKI"

Dziś jest święto naszej Pani,
niespodziankę dla niej mamy.
Każdy pięknie jest ubrany
w dłoni trzyma kwiat dla Pani.
A z kwiatami są życzenia:
zdrowia i zadowolenia...

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego święta grupa 4-latków przygotowała krótki program artystyczny. Nie zabrakło wiersza, piosenki, tańca oraz życzeń.

"ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT"-GRUPA "JEŻYKI"

05 października 2020r. 4-latki obchodziły „Światowy Dzień Zwierząt”. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, śpiewały piosenki o tematyce związanej ze zwierzętami oraz wykonały pracę techniczną z motywami zwierząt.
Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.
Przedszkolaki poznały zasady o których należy pamiętać chcąc być przyjacielem zwierząt:
Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska! Ono będzie za tobą tęsknić.
Nie sprzedawaj zwierząt – przyjaciół się nie sprzedaje!